Οι αρχηγοί πέτυχαν τα πλέι οφ;

Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Οι αρχηγοί πέτυχαν τα πλέι οφ;

Βίντεο: Αγωνιστική με το μυαλό στην…ιστορία | Stoiximan Superleague 2η Αγωνιστική 2024, Ενδέχεται

Οι πρωταθλητές του Super Bowl κατέκτησαν την έκτη συνεχόμενη θέση τους στα πλέι οφ την Εβδομάδα 13. K. C. είναι η πρώτη ομάδα που κατακτά την κατηγορία της αυτή τη σεζόν. Στην κατάρριψη των Dolphins, οι Chiefs βοήθησαν επίσης τον κύριο ανταγωνισμό τους για τον κορυφαίο σπόρο της AFC, τους Pittsburgh Steelers.

Οι Αρχηγοί είναι κολλημένοι;

Οι Chiefs κέρδισαν τον Νο. 1 σπόρο της AFC και ένα αντίο στα πλέι οφ στον πρώτο γύρο με τη νίκη τους 17-14 επί τωντων Atlanta Falcons την Κυριακή, τη 10η στη σειρά τους. Στο γήπεδο των πλέι οφ 14 ομάδων του NFL, το να κερδίσεις το μοναδικό αντίο στην ομάδα των επτά ομάδων της AFC είναι ίσως πιο σημαντικό από ποτέ.

Οι Αρχηγοί έσφιξαν τον ένα σπόρο;

Οι Chiefs κέρδισαν την πρώτη θέση του AFC την Κυριακή νικώντας τους Atlanta Falcons με 17-14 στο Arrowhead Stadium. Οι Chiefs 14-1, που έχουν κερδίσει 10 συνεχόμενα παιχνίδια, θα λάβουν το μόνο αντίο πλέι οφ του AFC στον πρώτο γύρο και θα παίξουν τον αγώνα τους για τον γύρο της κατηγορίας στο Arrowhead.

Οι Αρχηγοί μπήκαν στα πλέι οφ 2020;

Οι αρχηγοί του Κάνσας έχουν επισήμως την θέση τους στα πλέι οφ 2020.

Πώς κατάφεραν οι Κάνσας Σίτι Τσιφς να κατακτήσουν μια θέση στα πλέι οφ;

Οι αρχηγοί κλείνουν την θέση τους στα πλέι οφ με 22-16 νίκη επί των Broncos την Εβδομάδα 13.