Τελείωσε Αγγλία - Δανία;

Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Τελείωσε Αγγλία - Δανία;

Βίντεο: Αγγλία - Δανία (Ημιτελικός) | LIVE Streaming - Euro 2020 | MAK AND TSOUVI LIVE WATCHPARTY 2024, Ενδέχεται

Η Αγγλία επιστρέφει επιτέλους σε έναν τελικό, για πρώτη φορά από το 1966, και μια μέρα όπου οι απόηχοι εκείνης της ημερομηνίας θα είναι παντού. Η αξιοσημείωτη ιστορία της Δανίας τελειώνει εδώ, αν και υπήρξαν στιγμές που ένιωθαν ότι δεν θα υποχωρούσαν ποτέ.

Πότε τελείωσε ο αγώνας με την Αγγλία Δανία;

Η Αγγλία κέρδισε τελευταία φορά τη Δανία σε ένα διεθνές φιλικό αγώνα στις 5 Μαρτίου 2014, όταν ο Ντάνιελ Στάριτζ χάρισε στους Τρεις Λιοντάρια του Ρόι Χότζσον μια μικρή νίκη με 1-0 στο Γουέμπλεϊ.

Ποιος κέρδισε το ποδόσφαιρο απόψε η Αγγλία ή η Δανία;

Ε Αγγλία vs Δανία - LIVE! Η Αγγλία προκρίθηκε στον τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος για πρώτη φορά στην ιστορία της, αφού το γκολ του Χάρι Κέιν στην παράταση κέρδισε τη Δανία με 2-1.

Πήρε στην παράταση Αγγλία - Δανία;

Η Αγγλία προκρίθηκε στον τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος αφού πέρασε από έναν έντονο ημιτελικό με τη Δανία που πήγε στην παράταση στο Wembley. Η Δανία είχε το καλύτερο από το πρώτο ημίχρονο και πήρε το προβάδισμα από ένα υπέροχο φάουλ του Mikel Damsgaard μετά από μισή ώρα.

Ποιος κέρδισε από Αγγλία και Δανία;

Αγγλία 2-1 Δανία (AET): Ο Χάρι Κέιν κερδίζει τον νικητή της παράτασης καθώς τα Τρία Λιοντάρια στήνουν τον τελικό του Euro 2020 με την Ιταλία.