Έχει παίξει ο Φαμπίνιο για τη Ρεάλ Μαδρίτης;

Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Έχει παίξει ο Φαμπίνιο για τη Ρεάλ Μαδρίτης;

Βίντεο: Τέλος από την Ρεάλ Μαδρίτης ο Καρίμ Μπενζεμά 2024, Ενδέχεται

Έκανε το ντεμπούτο του για τη Ρεάλ Μαδρίτη στις 8 Μαΐου 2013, παίζοντας 14 λεπτά στη θέση του Φάμπιο Κοεντράο και δίνοντας ασίστ στο έκτο γκολ από τον Άνχελ Ντι Μαρία στο 6–2 La. Νίκη στη Λίγκα επί της Μάλαγα στο Στάδιο Σαντιάγο Μπερναμπέου.

Παίζει ο Fabinho στη Ρεάλ Μαδρίτης;

Στις 8 Ιουνίου 2012, ο Fabinho εντάχθηκε στην πορτογαλική Primeira Liga Rio Ave με συμβόλαιο έξι ετών. … Έκανε το ντεμπούτο του για την Ρεάλ Μαδρίτης στις 8 Μαΐου 2013, παίζοντας 14 λεπτά στη θέση του Fábio Coentrão και δίνοντας ασίστ στο έκτο γκολ από τον Ángel Di María στη νίκη 6–2 στη La Liga επί της Μάλαγα. στο στάδιο Santiago Bernabéu.

Πόσα πλήρωσε η Μονακό για τον Φαμπίνιο;

Ο μέσος της Λίβερπουλ Φαμπίνιο υπέγραψε νέο πενταετές συμβόλαιο για να τον κρατήσει στο Άνφιλντ μέχρι το 2026. Είναι επιβράβευση για την εξαιρετική συνεισφορά του Βραζιλιάνου διεθνή στον σύλλογο από τότε που έφτασε στο a £43,7 εκατομμύριαμετακόμισε από τη Μονακό πριν από τρία χρόνια.

Είναι καλός ο Fabinho στο FIFA 21;

Προσωπικά θα έλεγα ότι το fabinho είναι μια εξαιρετική επιλογή ως cdm. … Παίρνει κάθε μπάλα που προκαλεί, συνήθως χωρίς να κάνει φάουλ, και στήνει τον εξτρέμ με μια υπέροχη μπάλα. Ο ρυθμός του με την άγκυρα είναι αρκετός για να συμβαδίσει με μερικούς επιθετικούς και εξτρέμ.

Πόσο κόστισε η Άλισον;

Στις 19 Ιουλίου 2018, η Λίβερπουλ επιβεβαίωσε επίσημα την υπογραφή του Άλισον έναντι αμοιβής £66,8 εκατομμυρίων (72,5 εκατομμυρίων ευρώ), καθιστώντας τον τον πιο ακριβό τερματοφύλακα όλων των εποχών, ξεπερνώντας τις μεταγραφές του Έντερσον (ακριβότερος σε λίρα στερλίνα) και του Τζιανλουίτζι Μπουφόν (ακριβότερος σε ευρώ).