Το shogun χτύπησε τον Jones;

Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Το shogun χτύπησε τον Jones;

Βίντεο: Free Fight: Jon Jones vs Alexander Gustafsson 1 | UFC 165, 2013 2024, Ιούλιος

Αποτελέσματα UFC 128: Ο Mauricio 'Shogun' Rua χτυπήθηκε στα χτυπήματα του Jon Jones; Το UFC 128 στο Νιούαρκ του Νιου Τζέρσεϊ στέφθηκε νέος πρωταθλητής ελαφρών βαρών καθώς ο 23χρονος αμφισβητίας Jon "Bones " Jones εξολόθρευσε τον πρώην πρωταθλητή Mauricio "Shogun" Rua σε λιγότερους από τρεις γύρους δράσης.

Πότε ο Jones νίκησε τον Shogun;

19 Μαρτίου 2011 : Jones vs. Ή, λοιπόν, το "Shogun" έτρεξε περισσότερο.

Τι συνέβη με τον Shogun Rua;

Rua (27-12-1 MMA, 11-10-1 UFC), πρώην πρωταθλητής ελαφρών βαρών UFC, εισακτέας στο Hall of Fame του UFC και νικητής του Grand Prix FC PRIDE, υπέκυψε σε ένα δευτερόλεπτο -γύρος TKO στη ρεβάνς του με τον Craig (14-4-1 MMA, 6-4-1 UFC) στο UFC Apex στο Λας Βέγκας.

Ποιος είναι ο πλουσιότερος μαχητής MMA;

Επίσης είχε συμφωνίες υποστήριξης με τη Reebok και το Last Shot, και έχει το δικό του γυμναστήριο και έναν ιστότοπο διανομής πολυμέσων MMA

• Brock Lesnar – 25 εκατομμύρια δολάρια ΗΠΑ.
  • George St-Pierre – 30 εκατομμύρια δολάρια ΗΠΑ.
  • Khabib Nurmagomedov – 40 εκατομμύρια δολάρια ΗΠΑ.
  • Conor McGregor – 400 εκατομμύρια δολάρια ΗΠΑ.

Πόσα βγάζει ο Jon Jones ανά αγώνα;

Σύμφωνα με το Sportekz.com, ο Jones φέρεται να βγάζει $500,000 για κάθε αγώνα με κύριο φύλλο UFC. Ο αστέρας του UFC κέρδισε 12.000 δολάρια στον πρώτο του αγώνα με την εταιρεία. Όπως αναφέρει το MMA Daily, η μεγαλύτερη ημέρα πληρωμής του Jones ήρθε στο UFC214, όπου κέρδισε τον Daniel Cormier για να διατηρήσει το πρωτάθλημα ελαφρών βαρών UFC και κέρδισε 585.000 $.